UPOKOJUJÚCI ČAJ PRE DLHOVEKOSŤ A ROVNOVÁHU

TEA-LONGEVITY

CALMING TEA FOR LONGEVITY AND BALANCE 

Balenie obsahuje 80g  suchých bylín.

Balené v ekologickom, plne kompostovateľnom znuvuuzatvárateľnom  obale. Etiketa je rovnako vyrobená z ekologického, recyklovaného a kompostovateľného papiera.

10,70 €
S DPH

Zloženie: bazalka posvätná (tulsi), jiaogulan, kozinec blanitý, medovka, butterfly pea flower

Popis: Už ste počuli o biohackingu? Je to ako hacknúť počítač, ale namiesto toho hacknete, teda v pozitívnom zmysle slova nabúrate biologické procesy svojho tela - napríklad pomôžete mozgu zostať čo najdlhšie brilantne výkonný, alebo spomalíte stárnutie, alebo jediným dúškom zmetiete z povrchu zemského stres, ktorý na vás celý deň útočil. (No dobre toto už sú naozaj silné slová, ale tak nejak to bude). Jednoducho optimalizujete svoje telo podľa svojich potrieb, pomocou rôznych doplnkov výživy.

Táto čajová zmes je špeciálne namiešaná z bylín,  ktoré v sebe spájajú dávnu tradíciu a novodobý výskum v oblasti dlhovekosti, spomalenia stárnutia a harmonizácie duše aj tela.


Bazalka posvätná
, alebo Tulsi je jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších bylín v tradičnej indickej ajurvéde a to na liečbu problémov s pleťou , rovnako ako dýchacích a tráviacich ťažkostí. Niektoré experimentálne štúdie ju označujú ako sľubný imunomodulátor, cytoprotektívny (ochrana buniek) a protirakovinový prostriedok.

K jej známym benefitom patria anti-agingové účinky, významne bojuje s akné, obsahuje množstvo vitamínu K, eugenol (užitočný pri redukovaní cholesterolu v krvi), uľavuje pri migréne, horúčkach, redukuje zápal a znižuje stres. A to ešte nie je ani zďaleka všetko.


Jiaogulan
– ženšen päťlistý – v čínskej medicíne nazývaný aj čaj nesmrteľnosti. Už jeho názov hovorí za všetko. Môže vám pomôcť s

  • detoxikáciou organizmu a odbúravaním voľných radikálov
  • posilnením imunitného systému
  • uľahčuje zaspávanie a znižuje nervozitu
  • má imunostimulačné vlastnosti a reguluje tlak

Obsahuje minerály horčík, zinok, fosfor, vápnik, mangán, draslík, selén a železo a vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B12, kyselinu listovú, C, E, a a D.


Kozinec blanitý – Astragalus –
táto menej známa bylinka s magickým menom by sa vám mala vryť do pamäti, pretože aktuálne výskumy jej účinkov sú viac ako senzačné.

Okrem toho, že je to silný adaptogén, antioxidant, imunostimulátor , zvyšuje celkovú vitalitu, pozitívne vplýva na menštruačný cyklus a menopauzálny komfort, vyrovnáva hladinu cukru v krvi a prispieva k pohyblivosti spermií, výskumy okolo výťažku z jej koreňa indikujú, že dokáže spomaliť skracovanie telomérov pri delení buniek, čo v preklade do bežnej reči znamená, že výrazne spomaľuje stárnutie. Viac si o jeho účinkoch môžete prečítať v angličtine na tomto linku.


Medovka lekárska
– naša známa tradičná voňavá bylinka privolávajúca pokoj, harmóniu a dobrý spánok. Pomáha pri sústredení, obsahuje množstvo flavonoidov ( antioxidanty nazývané aj vitamín P), vitamínov (C,B) a minerálov.


Butterfly pea flower
– clitoria ternatea – je rastlina známa hlavne v Ázii, ktorá váš čaj zafarbí do nádhernej, nečakanej modrej farby. Dokáže regulovať hladinu cukru v krvi, čo je aj z hľadiska pleti veľmi priaznivá informácia, pretože napríklad akné sa nazýva aj diabetes kože. Zlepšuje kvalitu nielen pokožky, ale aj vlasov.

Je taktiež veľmi efektívna pri chudnutí, pretože obsahuje katechíny, ktoré pomáhajú spaľovať tuky tým, že zrýchľujú metabolizmus a štartujú teromogenézu (zvyšovanie produkcie tepla v tele).

Jeho použitie je významné aj pre zdravé oči a dobrý zrak, anti – aging, predčasné šedivenie a vypadávanie vlasov, zdravé srdce a cievy a znižovanie stresu, nervozity a depresií.

Komentáre (1)
Hodnotenie