Mikroihličkovanie je veľmi obľúbená neinvazívna forma ošetrenia pleti, ktorá využíva prirodzenú schopnosť pleti hojiť sa. Pri samoobnove pokožka produkuje viac kolagénu a elastínu, čo jej dodá pevnosť a pružnosť. Zlepšuje sa nielen jej štruktúra, ale redukujú sa aj vrásky, jazvy a pigmentové škvrny.

Ako to prebieha?Toto ošetrenie je pomerne Intenzívne  a prebieha za  pomoci "pera" Mesoceuticalab, ktoré disponuje veľmi ostrými a tenkými nitkovitými ihličkami. Nemusíte mať však vôbec strach. Ošetrenie je bezbolestné vďaka naneseniu znecitlivujúceho krému, avšak ani to nie je nutné, pretože aj bez toho je absolútne znesiteľné.

Počas ošetrenia dochádza k prenikaniu ihličiek do pokožky cez vrchnú rohovú vrstvu. Týmto spôsobom vznikajú v pokožke mikrokanáliky potrebné pre lepšie vstrebávanie aktívnych látok do pokožky, ktoré sa takto zvýši až o 75 - 80%. Hĺbka  a aj frekvencia vpichov sú nastaviteľné a upravujú sa aj v priebehu ošetrenia podľa partie , ktorú práve ošetrujeme. Ošetriť takto môžme nielen tvár, ale aj krk, dekolt, či ruky.

Pero Mesoceuticalab je  elektrický multiinjektor a  má schopnosť dosiahnuť frekvenciu 1400 až 1800 vpichov za sekundu. Hlavica s mikroihlami alebo špeciálne nanoihly pre patting (jemnejšia verzia) sú sterilné a používané za najvyšších bezpečnostných a hygienických štandardov.

Vymieňajú sa pre každého klienta a na každé ďalšie ošetrenie. Hĺbka vpichu sa pohybuje medzi 0,25 až 2mm, čo znamená, že pocitovo sme  skôr bližšie k popŕhleniu žihľavou, ako k skutočnej ihle. Použitie je dokonca vhodné aj v očnom okolí.

Po ošetrení na pleti pozorujeme mierne začervenanie, ktoré vymizne väčšinou v priebehu 24 hodín. Bezprostredne po ošetrení nie je vhodné nanášať make up a je potrebné sa vyhnúť slnečnému žiareniu najmenej 48 hodín.

Pre koho je ošetrenie určené.Mikroneedling je vhodný pre všetky typy a farby pleti. Ak máte aktívnu infekciu ako impetigo, zapálené akné či rosaceu, bradavice, znamienka určite sa mu vyhnite. Mikroneedling nie je vhodný ani pre pokožku s ekzémom, spálením od slnka či hypersenzitívnu pleť, či pre osoby alergické na dotyk kovu.

U nás je mikroihličkovanie súčasťou uceleného ošetrenia od značky Renè D'Essay a  trvá zhruba 90 min. Pleť očistíme, rozžiarime a zbavíme odumretých vrchných vrstiev buniek pomocou špeciálneho peelingu. Po nanesení vhodného séra zabezpečíme jeho preniknutie do hlbších vrstiev pokožky mikroihličkovaním a na záver ešte zabezpečíme skľudnenie pokožky hojivou chladivou maskou a ďalším sérom.

Pre tvalý efekt je vhodné ošetrovať pleť aj doma pokračovacou starostlivosťou, ktorú Vám radi odporučíme. Hoci výsledky sú viditeľné už pár dní po prvom ošetrení,  je vhodné ho opakovať zhruba o 2 - 3 mesiace. Táto doba je však individuálna, nakoľko každá sme originál a máme inú kvalitu pleti, preto konkrétnejšie odporúčania dostanete priamo u nás v salóne.

Čo môžeme dosiahnuť pomocou microneedlingu:

  • Zlepšuje vstrebávanie aktívnych látok.
  • Upravuje vzhľad hlbokých vrások a vyhladzuje tie jemné.
  • Vylepšuje štruktúru pleti.
  • Regeneruje a pomáha tvorbe nových kolagénových a elastínových vlákien.
  • Pomáha pri hojení jazvičiek po akné.
  • Pomáha riešiť pigmentáciu.