Holistický prístup

V Angelis sa snažím prepájať rôzne oblasti starostlivosti o pleť a zdravie do ucelenej ponuky služieb. Holistický prístup znamená celostný prístup, teda taký, ktorý sa snaží pochopiť príčiny problémov s pleťou a nezameriava sa iba na odstraňovanie následkov. Verím, že táto cesta prináša oveľa dlhodobejšie a prirodzenejšie výsledky.

Čo ponúkam

Prevádzkujem malé pleťové spa – kozmetický salón so službami starostlivosti o pleť “z vonka”. V organickom spa Angelis môžete očakávať luxusnú organickú kozmetiku a ošetrenia pleti na mieru. Vychutnajte si pleťový rituál plný vôní, účinných bylín, stromov, kvetov, hlín a relaxačnej hudby.

Zároveň ponúkam aj konzultácie a poradenstvo prostredníctvom online koučingu starostlivosti o pleť, ktorý je vysoko personalizovaný podľa potrieb klienta. Tu sa zameriavam na prístup “zvnútra”, ale aj na účinnú, jednoduchú domácu starostlivosť, ktorá podporí vzhľad a zdravie nielen pleti, ale aj celkové.

Eko prístup

Uvedomujem si, že ako spoločnosť sme zodpovední za naše životné prostredie a že naše konanie a výber produktov, ktoré podporíme, ovplyvňujú budúcnosť našej planéty. Preto sa snažím vo všetkom uprednostniť ekologické riešenia a podporiť organické pestovanie rastlín, ktoré sú zdrojom účinných látok v našich kozmetických produktoch, ktoré používam.

Pre mňa je pojem organickej kozmetiky dôležitý nielen preto, že chcem dopriať Vašej pleti čistú, účinnú starostlivosť bez škodlivých ingrediencií, ale aj preto, že “organic” “bio” a “eco” produkty pri svojej výrobe pamätajú na našu Matku prírodu.

Organické ingrediencie sú pestované bez škodlivých postrekov a hnojív, na farmách, ktoré sú často biodynamické - to znamená uprednostňujú holistický, ekologický a etický prístup. Zameriavajú sa na trvalú udržateľnosť, využívajú všetky najmodernejšie poznatky na dosiahnutie kvalitnej úrody bez toho, aby pritom trpela pôda, hmyz, spodné vody či sám človek.

Pleťové toniká, masky, emulzie, séra pílingy či krémy sú vysoko koncentrované a preto stačí pracovať iba s malými množstvami. Znižuje sa tak aj spotreba balení a množstvo odpadu. A to ma teší, pretože sa snažím priblížiť ku konceptu zero waste.

Prísľub čerstvosti

Na organickú kozmetiku sú kladené oveľa väčšie nároky čo sa kvality ingrediencíí týka a to nielen účinných látok, ale aj konzervantov (môžu sa používať iba vybrané konzervačné látky a iba v minimálnom množstve), preto doba ich spotreby je často iba jeden rok. U mňa v pleťovom spa Angelis si môžete zakúpiť organické kozmetické výrobky aj na domáce použitie, nenájdete tu však výrobky, ktoré stoja na policiach už celé veky, ale vždy iba čerstvé kozmetické produkty.