Rada by som sa Vám predstavila aj ja, tvorkyňa nápadu, majiteľka a zároveň terapeutka v organickom pleťovom SPA Angelis. Volám sa Mirka Kysucká a som žena, ktorá miluje prírodu, liečivé byliny, stromy, hliny, oleje… Rada ich kombinujem tak, aby synergicky podporovali svoje účinky a používam ich pri starostlivosti o pleť, výrobe krémov, gelov, masiek a mastičiek, ale aj pri miešaní čajov a vôbec pri všetkom, kde sila prírody má svoje miesto.

Toto umenie často a s nadšením využívam aj pri pleťových ošetreniach v mojom organickom SPA Angelis. Neustále ho pritom obohacujem o nové poznatky a rozvíjam. K starostlivosti o pleť pristupujem holisticky, pretože z vlastnej skúsenosti viem, že vonkajšou starostlivosťou o pleť sa dá dosiahnuť veľmi veľa, avšak ak je človek vyživovaný aj zvnútra, prostredníctvom zdravej stravy, relaxačných a detoxikačných techník, výsledok je oveľa výraznejší a dlhodobejší.

K starostlivosti o pleť som sa dostala cestou zvládania vlastných problémov s pleťou, pretože nepatrím k tým šťastným ženám, ktoré majú nádhernú, zdravú, hladkú pleť bez námahy. Práve naopak. V mladosti ma trápilo akné, neskôr tehotenské fliačky a dokonca aj dospelácke akné a aj rôzne iné nedokonalosti, ktoré neradi vidíme v zrkadle. Udržiavať moju pleť zdravú a peknú musím vedome, disciplínou, správnymi kozmetickými produktami, ale taktiež pomocou neustáleho vzdelávania sa, skúmania a občas aj odriekania (niektorých potravín, ktoré majú na moju pleť katastrofálny vplyv, ako som rokmi zistila).

Ale dnes už viem, ako na to, aj keď vek prináša stále nové výzvy, ale našťastie aj poznatky. Pre moje klientky to znamená, že im rozumiem, viem ich podporiť a poradiť, pretože som bola presne tam, kde sú mnohé z nich teraz. Moje nedostatky sa premenili na výhody a zdroj múdrosti pri starostlivosti o pleť, moju, aj tu Vašu.

Som vášnivý zástanca jemného a čo najprirodzenejšieho a najprírodnejšieho prístupu k pleti. Nerada vidím, ako často sa na liečbu napríklad akné, používajú agresívne prípravky s množstvom iných negatívnych vedľajších účinkov, alebo hormonálna antikoncepcia, ktorá je tiež veľkým zásahom do organizmu (sama som si niekoľko rokov vychutnávala krásnu čistú pleť počas užívania antikoncepcie, ale po jej vysadení prišla “facka” v podobe hormonálneho akné). Samozrejme, občas sú aj tieto prostriedky nevyhnutné, ale myslím, že sú často iba skratkou k eliminácii symptómov a pritom neriešia zdroj problému.

Osobne verím v holistický prístup, pretože v našom tele je všetko so všetkým prepojené a navzájom sa ovplyvňuje. Či už sú to hormonálne nerovnováhy, nedostatočne fungujúca tráviaca sústave, potravinové intolerancie, nesprávna životospráva, prílišný stres alebo iné, hoci nie som študovaný lekár, verím, že pri úvodnej diagnostike pleti dokážem svojich klientov nasmerovať správnym smerom a zamyslieť sa nad vecami, ktoré by mnohých v súvislosti s pleťou ani nenapadli.

Neustále investujem do svojho vzdelávania v oblasti pleti, kozmetiky, krásy a zdravia a s radosťou sa o tieto poznatky delím pri mojej práci.

Začínala som malou manufaktúrou na výrobu aromaterapeutických prírodných mydiel, ktorých fotky a príbehy si stále môžete pozrieť na mojej Facebookovej stránke Angelis v starších postoch. Odtiaľ som sa posunula k mojej veľkej vášni a tou je formulovanie vysokoúčinnej organickej pleťovej kozmetiky. Rozpoznávať a miešať účinné prírodné zložky, organické ingrediencie a šetrné pomocné látky som sa naučila štúdiom na oceňovanej londýnskej formulátorskej škole. Tieto vedomosti naďalej rozvíjam a veľmi dúfam, že sa mi raz podarí predstaviť vlastnú, prvú slovenskú značku organickej kozmetiky.

Aby som však pleti čo najdokonalejšie rozumela, absolvovala som aj rekvalifikačný kurz pre prácu kozmetičky u mojej dlhoročnej priateľky, a dovolím si tvrdiť ozajstnej kapacity, čo sa porozumenia pleti týka, Evy Boskovičovej (majiteľky kozmetického salónu Médea v Bratislave). Eva je človek s veľkým Č a stará sa o moju pleť roky. Vždy sa od nej naučím niečo nové a pritom nikdy zo salónu neodídem červená alebo neoddýchnutá. Evička mi stále prízvukovala, že napríklad taká masáž tváre sa robí dlho predlho, aby človek, čo leží pod mojimi rukami mal ozajstný pôžitok z relaxu.

Aj keď som pôvodne neplánovala robiť aj pleťové oštrenia, Eva ma pre túto prácu nadchla. Pod jej vedením som zistila, že sa milujem dotýkať ľudských tvárí a meniť ich na krajšie, prinášať im sebalásku, oddych a spokojnosť.

Zároveň som veľmi spirituálne založený človek a pri tejto práci zúročím aj poznatky od iného môjho skvelého duchovného učiteľa, ktorý ma zasvätil do tajov budhizmu, meditácie a tibetského energetického systému, ktorý pracuje so životnou energiou – Pránou. Preto sa nečudujte, ak sa moje ruky pri ošetrení, či masáži rozohrejú a vychutnajte si prúdenie tejto jemnej energie, ktorá má schopnosť naštartovať v tele samohojivé procesy či detoxifikáciu.

Budem sa veľmi tešiť na vašu návštevu.

PS: Pozrieť sa, aké pleťové ošetrenia v Angelis ponúkame môžete tu: Organické pleťové spa.

Ak potrebujete poradiť s pleťou a cítite sa pripravené na 8 týždňovú radikálnu premenu z pohodlia Vášho domova, nahliadnite sem: Pleťový koučing.

Mirka